Príbeh starenky zaujal Ameriku: Našla si ju minulosť spred 60 rokov

article-2677593-1F56FC6000000578-433_634x624.jpg

Neuveriteľnou náhodou sa našiel na dne jazera jej stratený prsteň.

Elizabeth Clarková (84) stratila prsteň v roku 1954, keď bola so svojím budúcim manželom na pikniku pri jazere Nasworthy neďaleko texaského mesta San Angelo.

Stratený absolventský prsteň istej Elizabeth Clark z amerického štátu Washington sa našiel po 60 rokoch na dne vyschnutého jazera v Texase.


Osemdesiatštyriročná žena dostala prsteň v roku 1953, keď ukončila štúdium na Howard Payne University. O rok neskôr ho však stratila, keď bola so svojím budúcim manželom na pikniku pri jazere Nasworthy neďaleko texaského mesta San Angelo.

Clark pritom až doteraz nevedela, kde presne prsteň stratila. Najprv ho hľadala doma a neskôr aj pri jazere, avšak neúspešne. Nakoniec ho až tento rok v marci objavila istá Lindsay Waddell, keď jazero po niekoľkoročnom suchu úplne vyschlo.


Waddell následne kontaktovala asociáciu absolventov Howard Payne University, ktorá na základe iniciálok na prsteni dokázala zistiť, komu patrí.

Clark dostane svoj prsteň späť v piatok na rodinnom stretnutí v jej rodnom meste Brownfield, pričom jej ho odovzdá práve nálezkyňa. "Tvrdo som pracovala, aby som ten prsteň získala. Som vďačná, že sa našiel a že je v dobrom stave," uviedla Clark.

USA/SITA

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti