V chorvátskom Dubrovníku sa objavil žralok, ľudia utekali z vody

Veronika Kolejáková.
Zdroj: Shutterstock.com

Žralok nikoho nenapadol.

Pláž, ktorá sa nachádza na severnej strane polostrova Lapad v turistickej oblasti Babin Kuk v blízkosti chorvátskeho Dubrovníka, zažila v sobotu bleskovú akciu miestnej polície. Všetci, ktorí sa kúpali v mori alebo sa venovali niektorým z vodných aktivít, museli okamžite z vody. Do vôd populárnej pláže, ktorá dostala meno po brazílskej Copacabane, totiž zavítal žralok, informujú Novinky.cz, ktoré sa odvolávajú na server dubrovacki.dnevnik.hr. Žraloka zachytili aj na videu.


Žralok nikoho nenapadol. Oblasť preskúmal a zmizol v hlbších vodách. Razantný postup polície, ktorá pláž evakuovala, mnohí turisti aj miestni kritizujú a považujú ho za prehnaný.

"To je ale prekvapenie. Ryba v mori. Hovorí sa, že polícia nariadila, aby sa ryby v mene zákona vzdali," znie jeden komentár na sociálnej sieti pod zverejneným videom.

Zrejme to bol žralok mako krátkoplutvý, alebo žralok modrý, obaja sa už v Dalmácii vyskytli. Mako je najrýchlejší žralok, dokáže plávať rýchlosťou až 70 km/h.

Žralok modrý dosahuje dĺžku viac ako tri metre a váži až takmer 400 kg. Obýva hlbšie, najmä chladné vody mierneho a tropického pásu, v ktorých sa dokáže potopiť až do hĺbky 350 metrov.

Chorvátska Copacabana patrí medzi najobľúbenejšie pláže nielen kvôli pozvoľnému vstupu do mora a bohatému zázemiu pre športové vyžitie, ale ponúka tiež krásny výhľad na Elafitské ostrovy.

DUBROVNÍK/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Dubrovník

Dôležité udalosti