Mladík chladnokrvne zavraždil expriateľku, aby dokázal súčasnej partnerke, ako veľmi ju ľúbi

Súčasnosť - snúbenci Chris a Heather
Zdroj: shutterstock/Bokstaz

Polícia uviedla, že Karpovová na Pospelovovú chorobne žiarlila a robila Petrovovi scény.

Ruské mestečko Suzun v Novosibírskej oblasti šokoval prípad chladnokrvnej vraždy. Páchateľom je mladík Alexej Petrov (20), ktorý mal vylákať svoju bývalú partnerku Anastasiu Pospelovovú do lesa, kde ju neskôr našli mŕtvu.

Ruská prokuratúra verí, že Petrov ju zavraždil, aby tak dokázal, ako veľmi miluje svoju súčasnú partnerku Ekaterinu Karpovovú (20). S odvolaním sa na ruské médiá o tom píše portál Daily Mirror.

K vražde malo dôjsť 14. júna. Petrov údajne pozval Pospelovovú na „párty", ktorá sa konala v lese pri táboráku. Okrem nich tam s nimi bola aj jeho nová láska Ekaterina.

Keď sa trojica opila, Petrov podľa obžaloby vytiahol nôž a niekoľkokrát s ním bodol do krku svojej expriateľky. Ťažko zranená Anastasia sa pokúsila ujsť, Petrov ju však dobehol a dokončil, čo začal.

Podľa ruských médií jej nohou pristúpil krk, až kým prestala dýchať. Následne mal spolu s Karpovovou skryť v lese telo a nahlásiť úradom, že sa mladá žena stratila. Polícia jej telo našla a začalo sa vyšetrovanie vraždy. Petrov sa následne k ohavnému činu priznal.

Polícia uviedla, že Karpovová na Pospelovovú chorobne žiarlila a robila Petrovovi scény. Ten jej následne navrhol, že svoju lásku k nej dokáže tým, že ju zabije.

V prípade uznania viny hrozí páru 15-ročný trest vo väzení. Neskôr vysvitlo, že zranená žena stihla pred smrťou ešte zatelefonovať kamarátke, ktorej povedala, že ju chcú zabiť. Tá si však myslela, že ide o „opilecký žart" a jej volanie o pomoc nenahlásila polícii.

SUZUN/kc

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti