Krvavý incident v Glasgowe nevyšetruje polícia ako teroristický čin

Kuchyňa
Kuchyňa Zdroj: reprofo: YouTube/RT UK

Očití svedkovia uviedli, že videli zakrvavených ľudí na nosidlách, ako ich vynášajú z hotela Park Inn.

Polícia v Škótsku oznámila, že útok nožom v centre mesta Glasgow nevyšetruje ako teroristický čin.

"Prípad na ulici West George Street nevyšetrujeme ako terorizmus," napísala škótska polícia v oznámení. Dodala, že vyšetrovanie pokračuje a ľudia by nemali špekulovať o motíve tohto útoku.

Podozrivý útočník zranil nožom v piatok okolo 13.00 h miestneho času v centre škótskeho mesta Glasgow šesť ľudí a pri následnom zákroku ho smrteľne postrelili policajti.

Informovala o tom samotná polícia, na ktorú sa odvolali tlačové agentúry DPA, AP a AFP.

Útok nožom sa stal v hoteli a v jeho okolí.

Zraneniam nepodľahol nikto. Zranení ležia v nemocnici v kritickom stave.

Medzi šiestimi zranenými je aj zasahujúci policajt, ktorý sa nachádza "v kritickom, ale stabilizovanom stave" v nemocnici, uviedol v oznámení zástupca škótskeho policajného náčelníka Steve Johnson.

Zástupca spresnil, že policajti zasahovali pri "ukončenom incidente a... širšej verejnosti už nehrozí žiadne nebezpečenstvo".

"Chcem verejnosť ubezpečiť, že teraz nehľadáme žiadnu ďalšiu osobu v súvislosti s prípadom," doplnil.

"Vyzývame verejnosť, aby nešpekulovala o tomto incidente ani nezdieľala nepotvrdené informácie na sociálnych sieťach," upozornil.


Charitatívna organizácia Positive Action in Housing, ktorá sa venuje bezdomovcom a ľudským právam, v tweete uviedla, že hotel sa počas pandémie nového koronavírusu používa ako ubytovňa pre žiadateľov o azyl.

Britský premiér Boris Johnson na Twitteri napísal, že "strašný incident v Glasgowe ho hlboko zarmútil" a "v myšlienkach je s obeťami a ich rodinami". Predsedníčka škótskej vlády Nicola Sturgeonová vyhlásila, že táto správa je "naozaj hrozná".

Ozbrojená polícia počas svojho zásahu uzatvorila ulicu West George Street v centre najväčšieho škótskeho mesta a záchranári v ochranných oblekoch ošetrovali osobu na chodníku postriekanom krvou.

Očití svedkovia pre televíziu Sky News uviedli, že videli zakrvavených ľudí na nosidlách, ako ich vynášajú z hotela Park Inn. Incident s troma mŕtvymi sa údajne stal v hoteli.

Polícia už predtým informovala, že pohotovostné služby zasahujú pri incidente v centre Glasgowa, a vyzývala ľudí, aby sa štvrti vyhli.

Na ulici West George Street bolo vidieť veľký počet policajtov s viac ako desiatimi policajnými vozidlami.

GLASGOW/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme útok nožom

Dôležité udalosti