Zahraničné

Obama a Merkelová vyzvali na ďalšie mierové rokovania na Ukrajine

nemecká kancelárka Angela Merkelová a americký prezident Barack Obama
Zdroj: SITA

USA a Európska únia pohrozili vystupňovaním sankcií voči ruskej ekonomike.

Americký prezident Barack Obama sa dnes počas telefonického rozhovoru s nemeckou kancelárkou Angelou Merkelovou zhodol na potrebe ďalších mierových rokovaní, ako aj na pokračovaní nátlaku na Rusko v záujme upokojiť situáciu na Ukrajine. V opačnom prípade má Moskva čeliť ďalším ekonomickým sankciám, informovala agentúra Reuters.

Zdroj: SITA
Biely dom vo vyhlásení uviedol, že Obama a Merkelová vyjadrili podporu pre diplomatické úsilie, ktoré sa pokúša dohodnúť nové prímerie na východe Ukrajiny. "Zdôraznili, že Rusko musí podniknúť okamžité kroky na deeskaláciu konfliktu na východe Ukrajiny. Prezident a kancelárka sa zhodli, že Spojené štáty a Európa by mali naďalej podnikať koordinované opatrenia na zavedenie sankcií voči Rusku, ak bezodkladne nepodnikne kroky k deeskalácii," uviedol Biely dom.

USA a Európska únia pohrozili vystupňovaním sankcií voči ruskej ekonomike, ak Moskva nebude držať na uzde proruských separatistov, bojujúcich na východe Ukrajiny proti vláde v Kyjeve. Rusko popiera tvrdenia, že separatistov podporuje, píše Reuters.

WASHINGTON, TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.