Zahraničné

Skutočný vodný svet: V nákupnom centre „nakupujú" len ryby

abandoned-shopping-mall-bangkok-fish-jesse-rockwell-6.jpg

Opustené thajské nákupné centrum obývajú tisícky rýb.

Z nákupného centra v thajskom Bangkoku sa stalo obrovské akvárium. Namiesto nakupujúcich ľudí sa v ňom teraz nachádza iba voda a množstvo rýb rôznych druhov.

Budovu zaplavila voda a odvtedy do nej nevkročila ani živá duša. Samozrejme okrem rýb, ktoré sa tu po čase rozmnožili a teraz okupujú celé centrum. To kedysi nieslo názov The New World Mall (Nové svetové nákupné centrum).


Zatvorili ho ešte v roku 1997 pre porušenie stavebných predpisov. Po vypuknutí požiaru prišlo centrum o strechu a počas dažďov do neho natiekla voda. Premnožili sa tu komáre a iný nepríjemný hmyz, tak sa miestne orgány rozhodli, že do vody prenesú ryby, ktoré sa škodcami živia. Vymklo sa to ale spod kontroly.


Z nákupného centra sa stala veľká turistická atrakcia. Platia tu dokonca aj prísne pravidlá. Napríklad zákaz hádzať do vody akékoľvek potraviny v záujme ochrany vodných obyvateľov.

Na toto zvláštne miesto sa prišiel pozrieť aj cestovateľ Jesse Rockwell (30) z Los Angeles, ktorý je aj autorom týchto fotografií.


„Je to trocha bizarné. Bol som prekvapený, keď som to uvidel na vlastné oči. Bolo tam neuveriteľné ticho, počul som iba šplechot rýb vo vode. Je to zvláštne, pretože centrum sa nachádza neďaleko hlavnej rušnej cesty," uviedol.

https://www.youtube.com/watch?v=AJ-SB_H3LqM


BANGKOK/JH, Daily Mail

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.