Zomrel muž zo slávnej fotografie z jedenásteho septembra. Prehral boj s koronavírusom

Ulice Londýne po otvorení barov a reštaurácii
Ulice Londýne po otvorení barov a reštaurácii Zdroj: Profimedia.sk

Cooper zomrel vo veku 78 rokov na Floride v dôsledku komplikácií súvisiacich s ochorením COVID-19.

Prežil pád dvojičiek, o život ho pripravil koronavírus. Muž zo slávnej fotografie, ktorá po útoku na Svetové obchodné centrum v New Yorku jedenásteho septembra 2001 obletela svet, prehral svoj boj o život so zákerným vírusom, píše CNN. Úmrtie Stephena Coopera pre spravodajský portál potvrdila jeho rodina.

Muž roznášal počas útoku na newyorské dvojičky noviny, keď jeho a ďalších ľudí policajti upozornili, aby utekali smerom od mrakodrapov. O tom, že jeho útek pred troskami veže rútiacej sa k zemi niekto zvečnil, sa dozvedel až o niekoľko dní neskôr pri čítaní novín.

„Bol na to veľmi hrdý. Tú fotku nosil stále so sebou v peňaženke a ukazoval ju ľuďom,“ povedala jeho partnerka Janet Rashes, s ktorou prežil tridsaťtri rokov.

Stephen Cooper je na fotografii úplne vľavo v čiernom tričku.

Zdroj: TASR / AP, Suzanne Plunkett

Autorka slávnej fotografie Suzanne Plunkett, ktorá v čase útoku na newyorské dvojičky pracovala pre tlačovú agentúru AP uviedla, že s niekoľkými mužmi z fotografie zostala v kontakte, no Stephena nikdy nestretla.

„Vyzeral ako veľmi zdvorilý a dobrosrdečný človek,“ uviedla fotografka pre CNN. „Stretla som sa potom s niektorými z tých ľudí, ktorí sú na fotografii a stále sme v kontakte. Vždy som však premýšľala nad tými, s ktorými som sa nikdy nestretla, takže mi je cťou počuť, že pán Cooper bol hrdý na to, že je na tej fotke zvečnený.“

Cooper zomrel vo veku 78 rokov na Floride v dôsledku komplikácií súvisiacich s ochorením COVID-19 ešte koncom marca.

FLORIDA/tvnoviny.sk, lm

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme 11. september

Dôležité udalosti