Zahraničné

Toto nie je fatamorgána. Bazén stojí uprostred púšte

profimedia-0197975745.jpg

Ktokoľvek, kto má záujem, sa môže okúpať v Mohavskej púšti.

Niekde uprostred púšte v Kalifornii sa nachádza vytúžené osvieženie. Neobjavilo sa tam ale náhodou. Ide o nezvyčajný projekt rakúskeho umelca.

Rozkladací bazén v Mohavskej púšti je dielom Alfreda Barsuglia a je určený pre každého, kto má záujem sa v horúčave trocha osviežiť.Jediné, čo treba urobiť pred odchodom do púšte, je spýtať sa na presné súradnice. Tie vám prezradia v MAK Centre pre umenie a architektúru v západnom Hollywoode. Je nutné vypýtať si aj kľúč, ktorý vám otvorí „bránu do raja", respektíve ochranný kryt.

Záujemcovia ho budú mať k dispozícii 24 hodín. Ako bazén funguje si môžete pozrieť vo videu.https://www.youtube.com/watch?v=lvyFIKXlB80

USA/JH, Huffington Post
Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Krátka správa

Azerbajdžan zadržal vysokopostaveného veliteľa Náhorného Karabachu.

Podľa azerbajdžanských úradov má byť podozrivý z „teroristickej“ činnosti v tomto regióne, ktorý má arménske väčšinové obyvateľstvo a nachádza sa v rámci hraníc Azerbajdžanu. Bezpečnostná služba identifikovala muža ako Davita Manukjana. V arménskej armáde mali povýšiť do hodnosti generálmajora, potom sa stal prvým zástupcom veliteľa separatistických síl v Náhornom Karabachu.