Nešťastie v Kolumbii: Havarovaná cisterna sa náhle vznietila, keď z nej ľudia kradli benzín

Roman Tromifov na letisku v Manile
Roman Tromifov na letisku v Manile Zdroj: reprofoto: YouTube/ Revista Semana, koláž: tvnoviny.sk

Pod tragédiu sa podpísala aj zúfalá situácia v obci, ktorú vyvolala pandémia koronavírusu.

Pri požiare cisterny s benzínom na severe Kolumbie zahynulo 7 ľudí a desiatky ďalších utrpeli popáleniny. Stav 14 zranených je vážny, s odvolaním sa na miestne médiá o tom informoval portál BBC. Cisterna vybuchla po dopravnej nehode, keď sa k nej s kanistrami v rukách zhŕkli desiatky ľudí, ktorí si chcel nabrať vytekajúci benzín.

K tragédii došlo pri obci Puebla Viejo. Šofér cisterny zrejme zaspal za volantom a zišiel s vozidlom do priekopy. Na záberoch z miesta nešťastia, ktoré zverejnili kolumbijské média, vidno prevrátenú cisternu obklopenú ľuďmi s kanistrami. V zlomku sekundy vozidlo vzbĺkne a dav pohltia plamene.

Tragédiu komentoval aj kolumbijský prezident Iván Duque, ktorý vyjadril sústrasť pozostalým a sľúbil, že príčiny nehody budú riadne vyšetrené.

Pod nešťastný incident sa podpísala aj zúfalá situácia v spomínanej obci, ktorú vyvolala pandémia koronavírusu. Majú tam jednu z najvyšších úmrtností na COVID-19 v rámci celej krajiny. Ľudia tak riskovali svoje životy pre pár litrov benzínu.

https://www.youtube.com/watch?v=c8Fwqi34RGc


SANTA MARTA/kc

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Cisterna

Dôležité udalosti