Nešťastie v Londýne: Do obytnej štvrte sa zrútil žeriav, v domoch uväznil ľudí

Horský cestný priechod Soroška vedie cez Jablonovské sedlo v území Slovenského krasu medzi obcou Jablonov nad Turňou a mestom Ro
Zdroj: reprofoto: YouTube/RT UK

Posádky hasičov pracujú na vyslobodzovaní ľudí uviaznutých vo vnútri.

Štyria ľudia údajne utrpeli zranenia, keď sa žeriav v stredu zrútil domy vo východnom Londýne a uväznil v troskách obyvateľov. Hasiči tam podnikajú "komplexnú záchrannú operáciu", informovala britská stanica Sky News.

Londýnsky protipožiarny zbor na Twitteri už skôr oznámil, že "pracuje na vyslobodzovaní ľudí uviaznutých vo vnútri". Dodal tiež: "Prosíme vás, vyhýbajte sa tejto oblasti."

"Dvadsať metrov vysoký žeriav sa zrútil na blok bytov vo výstavbe a na dva radové domy na ulici Compton Close vo štvrti Bow," uviedol zástupca komisára Graham Ellis.

"Naše miestne pátracie a záchranné posádky uskutočňujú komplexnú záchrannú operáciu, využívajú aj špeciálne zariadenie určené na prehľadávanie nehnuteľností. Je to operácia za účasti mnohých útvarov a zrejme to bude zdĺhavý incident," dodal Ellis.

Zatiaľ nie je jasné, či zachránenými ľuďmi sú osoby uviaznuté v domoch.

Fotografie zachytávajú hasičov s rebríkmi opretými o dom s preborenou strechou a zábery zo vzduchu zasa ukazujú spadnutý žeriav vtlačený do budovy, píše Sky News.


A crane just collapsed on a building site in east London - crashing through a neighbouring house. pic.twitter.com/tZHOgg3P0B

- Simon Cullen (Simon_Cullen) July 8, 2020
LONDÝN/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Kolaps

Dôležité udalosti