Turisti na pláži ubili tuleňa k smrti. Dôvod vás nahnevá

Igor Matovič.
Zdroj: Shutterstock / Iwona Fijol

Celý incident je o to poburujúcejší, že sa odohral pred zrakmi detí a ďalšími turistami, ktorí neurobili nič, aby mužov zastavili.

Neuveriteľná bezcitnosť. Turisti v Kazachstane na východnom pobreží Kaspického mora na smrť dobili tuleňa. Incident sa odohral pred očami ľudí, ktorí na pláži trávili horúci deň. O brutálnom útoku píše aj portál Mirror.

Turisti si užívali chvíle voľna na pláži v meste Kuryk, keď k nim na pobrežie priprával tuleň. Skupina mužov ho začala mlátiť palicami a kameňmi.

Celý incident je o to poburujúcejší, že sa odohral pred zrakmi detí a ďalšími turistami, ktorí neurobili nič, aby mužov zastavili.

Muži potom tuleňa vytiahli na breh, aby si s ním deti mohli urobiť fotku a pohrať sa. Potom nehybné telo zvieraťa hodili naspäť do mora.

Rovnaký incident sa odohral aj v neďalekom meste Aktau, kde však turisti dobili tulenie mláďa.

Video brutálneho útoku zverejnila na sociálnej sieti modelka Yevgeniya Mukasheva. „Keď k vám príde zviera, znamená to, že vám verí,“ napísala nahnevaná žena k videu.

Kazašské úrady vyjadrili znepokojenie nad brutálnymi činmi a vyzývajú ľudí, aby k zvieratám a životnému prostrediu prejavili viac úcty. Polícia už začala pátranie po páchateľoch oboch skutkov, ktorým hrozí dvojročný trest za mrežami.

Podľa hovorcu kazašského Ministerstva ekológie, geológie a prírodných zdrojov sú tulene veľmi zvedavé a priateľské zvieratá. Na pobreží Kaspického mora sa stáva často, že tieto zvieratá priplávajú k turistom.

Miestne média však uvádzajú, že počas uplynulého júna zaznamenali niekoľko tuleních útokov na plavcov. Tí boli podľa médií následne prevezení do nemocníc s podozrením na besnotu.

KAZACHSTAN/tvnoviny.sk, lm

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Tuleň

Dôležité udalosti