V Iráne popravili muža za údajnú špionáž pre americkú CIA

Poprava - ilustračná snímka.
Zdroj: Shutterstock.com

Ide už o druhého odsúdeného, ktorého tento mesiac popravili.

V Iráne popravili bývalého zamestnanca tamojšieho ministerstva obrany, ktorého odsúdili za údajnú špionážnu činnosť pre americkú Ústrednú spravodajskú službu (CIA). Oznámila to iránska justícia. Rezá Asgarí bol už druhým odsúdeným na smrť, ktorého v krajine za uplynulý mesiac popravili.

Asgarího popravili minulý týždeň, povedal hovorca iránskej justície Gholámhosejn Esmáílí. Uviedol, že muž bol zamestnaný na oddelení pre vzdušný priestor na ministerstve obrany, odkiaľ odišiel v roku 2016.

Prečítajte si aj: Federálne popravy v USA: Rodiny obetí nechcú smrť vrahov, súdy rozhodli o opaku

"V posledných rokoch pôsobenia (na ministerstve) sa spojil so CIA, predal informácie o našich raketách... CIA a nechal si zaplatiť," povedal Esmáílí. "Bol identifikovaný, súdený a odsúdený na smrť," dodal.

V Iráne odsúdili na smrť už niekoľko údajných amerických alebo izraelských špiónov. V júni obesením vo väznici neďaleko Teheránu popravili ďalšieho bývalého pracovníka ministerstva obrany Džalála Hadžízavára, ktorý údajne predal informácie CIA.

V auguste 2016 popravili obesením iránskeho jadrového vedca Šahrama Amírího, ktorý mal poskytovať Spojeným štátom citlivé informácie týkajúce sa nukleárnych programov Teheránu.

IRÁN/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Irán

Dôležité udalosti