Chlapca zabil čierny mor potom, čo zjedol mäso zo svišťa. Krajina sa obáva ďalšej epidémie

Svišť.
Vo Vysokých Tatrách sťahovali svišťov Zdroj: TV Markíza,

Ide o mimoriadne vážnu a nákazlivú chorobu.

Mongolsko sa bojí ďalšej smrtiacej epidémie. Len 15-ročný chlapec zomrel na čierny mor potom, čo zjedol mäso zo svišťa. Informuje denník Independent.

Miestne úrady uviedli, že chlapec sa necítil dobre a zomrel už pri prevoze do nemocnice. Testy potvrdili, že chlapca zabil čierny mor.

Chlapec dostal chorobu zrejme zo svišťa, ktorého jedol spolu s dvoma kamarátmi. V kontakte bol však s ďalšími 15 ľuďmi. Všetci sú v karanténe.

Len nedávno Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) zaznamenala prípad čierneho moru v regióne Vnútorné Mongolsko, ktoré spadá pod Čínu. Miestny pastier vykazoval príznaky ochorenia a bol okamžite testovaný. Ochorenie sa potvrdilo a bol presunutý do karantény. Z ochorenia sa zotavil.

Svetová zdravotnícka organizácia ubezpečuje, že situáciu majú pod kontrolou a komunikujú s čínskou aj mongolskou vládou.

Čierny mor je nebezpečná nákazlivá choroba, ktorá v stredoveku zabila 200 milónov ľudí. Šíri sa najmä od hlodavcov, ktoré nakazia spravidla vši. Podľa WHO zomiera na túto chorobu až 60 percent nakazených.

GOVIA-ALTAI/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Mongolsko

Dôležité udalosti