Papuu-Novú Guineu zasiahlo silné zemetrasenie

Zemetrasenie (ilustračná fotografia)
Zdroj: Shutterstock.com

Z miesta bezprostredne nehlásili materiálne škody ani obete.

Tichomorské centrum varovania pred cunami zrušilo varovanie pred prívalovými vlnami, ktoré krátko predtým vydalo v súvislosti so silným piatkovým zemetrasením v Papuy-Novej Guinei. Informovala o tom agentúra AFP.

K zemetraseniu s magnitúdou 6,9 došlo podľa americkej geologickej služby USGS pri východnom pobreží krajiny, približne 114 kilometrov severne od mesta Kokoda, o 12.50 h miestneho času (04.50 h SELČ), pričom vychádzali z hĺbky 85 kilometrov. Bezprostredne nehlásili žiadne materiálne škody ani obete.

Otrasy pocítili obyvatelia mnohých miest a obcí vrátane hlavného mesta Port Moresby, ležiaceho zhruba 150 kilometrov juhozápadne od epicentra zemetrasenia. Ľudia v metropole v panike vybiehali z budov. Zemetrasenie bolo citeľné dokonca aj na vzdialenom ostrove Bougainville, píše AFP.

Podľa Tichomorského centra varovania pred cunami malo zemetrasenie magnitúdu 7,3. Centrum najskôr vydalo varovanie pred možnými "nebezpečnými" prívalovými vlnami cunami, a to pre pobrežné oblasti v okruhu 300 kilometrov od miesta vzniku otrasov. Neskôr však výstrahu zrušilo.

SYDNEY/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Papua Nová Guinea

Dôležité udalosti