Zahraničné

Fotografie Adolfa Hitlera, ktoré nemal nikto nikdy vidieť

hitler.jpg

Nacistický vodca na nich vyzerá komicky.

Osobným fotografom nacistického diktátora bol Heinrich Hoffman, ktorý mu počas svojej služby vyhotovil dva milióny záberov. K Hilterovi sa dostal vďaka snímke zhotovenej počas demonštrácie v roku 1914, na ktorej je Adolf zachytený na začiatkoch svojej kariéry ešte pred založením NSDAP. Informuje o tom tumblr blog Downtown Camera. 

Zdroj: Downtown Camera

Hoffman je autorom snímok z rôznych situácií, či už verejných alebo súkromných. Fotografie z Hilterovho tréningu gestikulačných schopností. Zábery mali na jeho príkaz zničené, keďže sú viac na smiech akoby mali vzbudzovať rešpekt. 

Zdroj: Downtown Camera
 

Zdroj: Downtown Camera
 

Zdroj: Downtown Camera


NEMECKO/ nt

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Krátka správa

Premiér Saska žiada pre migráciu kontroly na hraniciach s Poľskom a ČR.

Premiér východonemeckej spolkovej krajiny Sasko Michael Kretschmer vyzval na zavedenie kontrol na hraniciach s Poľskom a Českou republikou, aby sa obmedzil prílev migrantov. Nemecký Spolkový úrad pre migráciu a utečencov (BAMF) koncom augusta zaregistroval vyše 204.000 žiadostí o azyl. V porovnaní s rovnakým obdobím v minulom roku to je 77-percentný nárast. (TASR)

Krátka správa

Česká BIS odhalila agenta, ktorý šíril ruskú propagandu o vojne na Ukrajine.

Česká Bezpečnostná informačná služba (BIS) odhalila ruského agenta, ktorý v ČR zaisťoval šírenie ruskej propagandy o vojne na Ukrajine a využíval na to aj známe osobnosti. Na konferencii o dezinformáciách a hybridných hrozbách v Poslaneckej snemovni českého parlamentu to uviedol šéf BIS Michal Koudelka. BIS sa podľa slov Koudelku podarilo odhaliť, že jeden z dlhodobých ruských vplyvových agentov v Českej republike rozdal úplatky v hodnote niekoľkých tisíc eur za šírenie ruskej propagandy. (TASR)

Krátka správa

Francúzsko stiahne z Nigeru svojich vojakov i veľvyslanca.

Francúzsko do konca tohto roka stiahne svojich vojakov z Nigeru a ukončí vojenskú spoluprácu s touto africkou krajinou, kde prezidentská garda koncom júla zvrhla demokraticky zvolenú hlavu štátu Mohameda Bazouma. V nedeľu to oznámil francúzsky prezident Emmanuel Macron. Do vlasti sa vráti aj francúzsky veľvyslanec Sylvain Itté, povedal Macron. Pučisti požadovali jeho odchod už koncom augusta, čo Paríž odmietol. Režim v Nigeri oznámenie o stiahnutí francúzskych vojakov privítal a označil ho za "nový krok k suverenite" krajiny. (TASR)