Zahraničné

Havária lietadla v Poľsku: Zomrelo 11 parašutistov, medzi nimi aj štyri študenti

lietadlo.jpg
Zdroj: tvn24.pl

Hovorí sa aj o preťažení lietadla.

Jedenásť ľudí dnes zrejme zahynulo, keď sa lietadlo, ktoré ich viezlo na zoskok s padákom, krátko po štarte zrútilo v južnom Poľsku. Informovala o tom poľská letecká záchranná služba, na ktorú sa odvolala tlačová agentúra Reuters.

Zdroj: tvn24.pl

Jeden človek, podľa informácií portálu tvn24.pl 40-ročný muž, haváriu prežil a previezli ho do nemocnice v meste Čenstochová, 207 kilometrov juhozápadne od metropoly Varšava. "Podľa našich informácií zahynulo 11 ľudí," uviedla hovorkyňa leteckej záchranky Justyna Sochacká. Záchranári našli vo vraku zhorené telá, ale nevedia zatiaľ určiť ich počet, napísala agentúra AP.

"Na palube lietadla sa viezlo 12 ľudí," dodala. Jeden z nich bol pilot. Poľská spravodajská televízia TVN24 odvysielala zábery horiaceho vraku stroja, ktorý štartoval z malého letiska vedľa Čenstochovej.

Lietadlo vzlietlo z letiska v Rudnikoch, ktoré patrí Aeroklubu v Čenstochovej. Podľa TVN 24 bol na palube lietadla pilot, jeden z majiteľov firmy, traja zákazníci, traja inštruktori a štyri študenti. Stroj bol navrhnutý tak, aby odviezol 10 ľudí. Objavili sa špekulácie, že lietadlo mohlo byť preťažené. Tragédia sa stala okolo 16.00 h. POĽSKO/ TASR, tvn24.pl

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.