Zo zamknutého horiaceho bytu vyskočili dve deti. Muži ich chytili aj za cenu zlomených rúk

Príčina požiaru, rovnako ako aj to, prečo rodičia nechali deti doma samé, je predmetom policajného vyšetrovania.

Vo francúzskom meste Grenoble sa v utorok odohrala dráma. Zo zamknutého horiaceho bytu vyskočili dve deti, ktoré dole zachytila skupina mužov. Chlapci vo veku 3 a 10 rokov pri páde neutrpeli žiadne zranenia. Dvaja muži si pri záchrannej akcii zlomili ruky. Informoval o tom portál televízie BFMTV.

Obytný dom, v ktorom vznikol požiar, sa nachádza vo štvrti Le Villeneuve. Svedkovia uviedli, že staršie z detí kričalo z okna, že byt je zamknutý a rodičia nie sú doma. Pod domom sa zbehla skupina mužov, ktorí vyzvali deti, aby skočili s tým, že ich chytia. Starší brat svojho súrodenca spustil v rukách čo najnižšie a pustil ho. O pár sekúnd neskôr vyskočil aj on.

Okno sa nachádza vo výške 12 metrov. Nebyť „živého vankúša", deti by prinajlepšom utrpeli vážne zranenia. „Zachránili sme im životy!" uviedol pre denník Le Parissien Athoumani Walid, 25-ročný študent, ktorý pri zachytení detí utrpel zlomeninu ruky.

Deti vyviazli bez škrabnutia, nadýchali sa však splodín horenia a pre istotu ich previezli do nemocnice na pozorovanie. Príčina požiaru, rovnako ako aj to, prečo rodičia nechali deti doma samé, je predmetom policajného vyšetrovania.


GRENOBLE/kc

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Záchrana dieťaťa

Dôležité udalosti