V Holandsku pred 25 rokmi zmizol chlapec. Polícia vidí spojitosť s prípadom nezvestnej Maddie

Muž s ochranným rúškom na tvári kráča cez most v centre Skopje.
Zdroj: TASR/AP

Tím zaoberajúci sa odloženými prípadmi tieto informácie predložil aj nemeckej polícii v Dolnom Sasku.

Medzi prípadmi nezvestného sedemročného chlapca, ktorý v Holandsku zmizol pred 25 rokmi, a zmiznutím britského dievčatka Madeleine McCannovej môže podľa holandskej polície existovať spojenie. Uviedol to v stredu policajný hovorca, na ktorého sa odvolala agentúra DPA.

Podľa hovorcu sú medzi prípadom nezvestného chlapca, ktorý zmizol v roku 1995 na pláži v holandskom Haagu, a Madeleininým zmiznutím v Portugalsku z roku 2007 podobnosti. Haagska polícia potenciálnu spojitosť prešetruje. Tím zaoberajúci sa odloženými prípadmi tieto informácie predložil aj nemeckej polícii v Dolnom Sasku.

Nemecká prokuratúra v súčasnosti v súvislosti s Madeleininým zmiznutím vyšetruje 43-ročného podozrivého Nemca Christiana B. Ten žil v portugalskom regióne Algarve v pravidelných intervaloch v rokoch 1995 - 2007 a údajne sa pohyboval aj v oblasti letoviska Praia da Luz, kde Madeleine v máji 2007 naposledy videli. Podozrivý sa v minulosti dopustil viacerých trestných činov vrátane zneužívania detí či znásilnenia. Nemecká polícia sa domnieva, že Madeleine je už pravdepodobne mŕtva.

HAAG/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Madeleine McCannová

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.