Rodina si v objednanej polievke našla netopiera, okamžite si šla dať spraviť testy na COVID-19

Rodinné prípady: Bratranci
Rodinné prípady: Bratranci Zdroj: Hubai Television

Prípad už riešia miestne orgány.

Rodina z čínskeho Wuchanu urýchlene smerovala do tamojšej nemocnice na testovanie na prítomnosť nového koronavírusu po tom, ako si v polievke objednanej z reštaurácie našla mŕtveho netopiera. Píše o tom Daily Mail, citujúc tamojšie médiá.

Na obrázkoch zo záberov televízie vidno malého čierneho cicavca s krídlami a skrúteným telom, ako sa vznáša na povrchu polievky.

Z obavy pred koronavírusom SARS-CoV-2, ktorý sa v závere minulého roka začal rozmáhať práve vo Wuchane, smerovala rodina do nemocnice. Testy prítomnosť vírusu, o ktorom sa predpokladá, že sa začal šíriť od netopierov, neodhalili.

Rodina si objednala pokrm z neďalekej reštaurácie. Hlava rodiny jedla spočiatku sama, vraj si nevšimla nič nápadného.

Keď na tretí deň sa rodina rozhodla, že si jedlo rozdelí, zostala v šoku. Syn Čen tvrdí, že keď chcel nabrať pre seba porciu a zohriať si ju v mikrovlnke, našiel v nej niečo čierne.

Spočiatku si vraj mysleli, že ide o korenie, ktoré sa používa pri príprave jedla. Syn však paličkami „cudzí" predmet detailne skontroloval a zbadal že, to má krídla, uši aj srsť.

Šokovaní zákazníci okamžite zašli do reštaurácie, ktorá im ponúkla finančnú kompenzáciu vo výške v prepočte 246 eur. Vedenie chybu zdôvodnilo tak, že zmrazený produkt vraj zakúpili od miestneho výrobcu.

Prípad už riešia miestne orgány, ktoré nateraz nevedia, ako sa malý netopier do polievky dostal, nakoľko sa našlo až tretí deň po nákupe.

WUCHAN/rd

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Čína

Dôležité udalosti