V detskom tábore v Česku sa priotrávilo 50 detí, skončili v nemocnici

Vystavba Jarovce.001.png
Zdroj: Profimedia.sk

Deti hospitalizovali potom, čo sa u nich prejavili vážne zažívacie ťažkosti.

V detskom tábore v Česku sa priotrávilo 50 detí a 5 dospelých. Prázdninovali v táborovom stredisku Máchov mlyn pri Chříči na Plzeňsku. Vo štvrtok večer však na mieste zasahovali záchranári. Deti hospitalizovali potom, čo sa u nich prejavili vážne zažívacie ťažkosti. Informácie priniesol server Krimi Plzeň.

Dvadsaťšesť detí transportovali do nemocnice v Prahe a ďalších dvadsaťštyri je hospitalizovaných v nemocnici v Plzni. Vážne zdravotné problémy už postihli tiež dospelých, záchranári ošetrili a do nemocnice v Plzni transportovali päť dospelých osôb.

"Záchranári ošetrili päťdesiat detí, všetky mali ťažkosti ako hnačka a vracanie. Žiadne z detí nebolo priamo ohrozené na živote. Tieto problémy boli pravdepodobne spôsobené konzumáciou zlého jedla," uviedla pre Krimi Plzeň tlačová hovorkyňa záchranárov. Otrava sa u detí začala prejavovať už okolo šiestej hodiny večer, kedy niektorým prišlo zle, začali zvracať a sťažovať sa na bolesť brucha. Majiteľ strediska preto ihneď zavolal záchranku.

"Zatiaľ nevieme čo sa stalo, hneď po prvých niekoľkých prípadoch sme sa obrátili aj na krajskú hygienickú stanicu, aby tu vykonala vyšetrovanie, naposledy tu boli na kontrole ani nie pred dvoma týždňami," povedal majiteľ strediska s tým, že v tábore sú samozrejme dodržiavané všetky hygienické normy aj platné nariadenia v rámci Covid19.

Zdravotnými problémami bola zasiahnutá zhruba tretina z približne 150 detí, ktoré sú momentálne v stredisku na letnom tábore, a to len v jeho určitej časti. Usporiadatelia teraz zvažujú, či predčasne neukončiť turnus aj v ostatných častiach zariadení. Všetko bude závisieť od výsledkov vyšetrení. Udalosť už začala vyšetrovať aj česká polícia.

CHŘÍČ/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zdravie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.