Zahraničné

Tu sú najzdieľanejšie správy na sociálnej sieti v roku 2013

Twitter Ley Michele
Zdroj: Twitter

V tomto roku Twitteru dominovali spomienky na zosnulé hviezdy.

Správcovia sociálnej a mikroblogovacej siete Twitter zverejnili zoznam najzdieľanejších tweetov za rok 2013. V rámci celoročného prehľadu zverejňujú každý rok jeden alebo viac najpopulárnejších tweetov roka, takzvaných Golden Tweets. V tomto roku Twitteru dominovali spomienky na zosnulé hviezdy, pričom každý z príspevkov v zozname zdieľali viac ako 350-tisíckrát.

Číslo jeden

Najzdieľanejší bol tweet herečky Ley Michele, ktorá použila Twitter, aby prelomila svoje mlčanie po smrti jej priateľa a hereckého kolegu zo seriálu Glee (2009) Coryho Monteitha.

"Ďakujem vám, že ste mi svojou obrovskou láskou a podporou pomáhali počas tohto obdobia. Cory bude navždy v mojom srdci," napísala herečka, ktorá k odkazu pripojila aj spoločnú fotografiu so zosnulým Montheithom. Spomienku na herca ďalej zdieľalo viac ako 408-tisíc používateľov siete Twitter.

Zdroj: Twitter

Smrť Paula Walkera

Za príspevkom od Michele sa umiestnila správa o tragickej smrti herca Paula Walkera, ktorá obsahovala odkaz na sociálnu sieť Facebook. Tweet z hercovho oficiálneho konta potvrdzoval úmrtie známej hviezdy a zdieľalo ho viac ako 400-tisíc používateľov.

"S ťažkým srdcom musíme potvrdiť, že Paul Walker nás dnes opustil po tragickej autonehode," znela správa.

Zdroj: Twitter

Oslava narodenín

Celkom odlišným typom odkazu bol tweet Nialla Horana, člena anglicko-írskej chlapčenskej skupiny One Direction. "Ánooo! Mám 20! Wohooo! Už viac nie som tínedžer!" tešil sa z 20. narodenín.

Zdroj: Twitter

Žiaden zo spomínaných tweetov sa však počtom zdieľaní nevyrovnal minuloročnému príspevku amerického prezidenta Baracka Obamu, ktorý zverejnil po tom, ako opätovne zvíťazil v prezidentských voľbách. Odkaz "Ďalšie štyri roky." je doteraz celkovo najzdieľanejším tweetom.

V roku 2012 sa na zoznam Golden Tweets dostal odkaz speváka Justina Biebera, v ktorom sa lúčil so zosnulou fanúšičkou. V roku 2011 ocenenie získal reťazec s rýchlym občerstvením Wendy's. V roku 2010 bol najzdieľanejším tweetom príspevok amerického politického satirika Stephena Colberta.

BRATISLAVA/SITA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.