Prípad zmiznutia Maddie McCannovej: Pod zbúraným domom našli skrytú podzemnú miestnosť

Miestnosť našli v základoch zbúranej budovy, v ktorej sa mal v rokoch 2007 až 2008 zdržiavať hlavný podozrivý z vraždy britského dievčatka.

Policajti, vyšetrujúci zmiznutie britského dievčatka Madeleine McCannovej z portugalského letoviska v roku 2007, našli na pozemku materskej školy v nemeckom meste Hannover skrytú podzemnú miestnosť. Informoval o tom denník Bild.

Miestnosť našli v základoch zbúranej budovy, v ktorej sa mal v rokoch 2007 až 2008 zdržiavať 43-ročný Nemec Christian Brückner, hlavný podozrivý z vraždy britského dievčatka.

Spomínaný muž je v súčasnosti zadržiavaný vo väzbe v meste Kiel na severe Nemecka a je podozrivý z únosu malej Madeleine, vtedy trojročnej, z portugalského letoviska Praia da Luz v roku 2007, kde bola s rodičmi. Tento prípad vyvolal obrovský záujem médií na celom svete.

Majiteľ susediaceho pozemku Wolfgang Kossack v rozhovore pre britský denník Daily Mail povedal, že Brückner mu v roku 2007 povedal, že sa plánuje vrátiť do južnej Európy. Nevidel ho od roku 2008.

Malý dom z dreva, pod ktorým našli skrytú miestnosť, krátko po Brücknerovom odchode zbúrali. Kossack si pamätá, že ho často vídal sedieť pred domom a popíjať pivo. Niekedy ho navštevovala mladá žena, ktorá zrejme bola jeho milenkou.

"Raz som sa ho opýtal, čím sa živí. Povedal mi, že je automechanik. Keď som mu dal otázku, prečo si neopraví svoje auto, z ktorého pravidelne na zem vytekal benzín, povedal mi, že sa k tomu raz dostane," uviedol Kossack.


HANNOVER/kc

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Nemecko

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.