OBRAZOM: Obrovská spúšť po výbuchu v Bejrúte, tlaková vlna rozbila okná v celom meste

V dôsledku výbuchu a tlakovej vlny sa fasády budov blízko prístavu zrútili. Bytové domy a kancelárske budovy sú poškodené v celom meste.

Už viac ako 135 obetí a vyše 5000 zranených si vyžiadali mohutné výbuchy v prístave libanonského hlavného mesta Bejrút z utorkového večera. Viac ako 100 ďalších ľudí ľudí je nezvestných, pátranie po obetiach v sutinách je v plnom prúde.

Miestne médiá popisujú incident tak, že na mieste vypukol požiar, ktorý zavinil explóziu. Jedna z verzií hovorí o tom, že na vine boli zváračské práce, ktoré v sklade prebiehali. Podľa inej verzie sa plamene rozšírili z priľahlej budovy, kde explodovala zábavná pyrotechnika.

Libanonský premiér Hasan Dijáb v noci na stredu informoval, že v prístavnom sklade v Bejrúte, kde v utorok podvečer došlo k dvom mohutným výbuchom, sa nachádzalo asi 2750 ton dusičnanu amónneho.

Zdroj: TASR/AP/Bilal Hussein

V celom meste i krajine sa zdvihla vlna solidarity: ľudia si navzájom pomáhajú pri pátraní po nezvestných príbuzných či priateľoch, poskytujú strechu nad hlavou tým, ktorých domy v Bejrúte boli výbuchmi vážne poškodené, lekári otvorili svoje ambulancie a ošetrujú ranených.


BEJRÚT/kc, TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Bejrút

Dôležité udalosti