Zahraničné

Panika na Kréte! Objavil sa tam dvojmetrový krokodíl

krokodil.jpg

Obyvateľov vyzvali, aby k priehrade nechodili a v žiadnom prípade tam neplávali.

Na Kréte pátrajú po krokodílovi, ktorý údajne žije v priehrade južne od mesta Rethymno, ležiacom na severnom pobreží ostrova. Má mať približne 1,5 až dva metre, informovala dnes s odvolaním sa na grécke médiá agentúra DPA.


Predpokladá sa, že niekto choval krokodíla ako domáce zviera. Keď však plaz vyrástol, majiteľ ho mohol vypustiť do voľnej prírody. Obyvateľov vyzvali, aby k priehrade nechodili a v žiadnom prípade tam neplávali.

Viacero gréckych médií na svojich webových stránkach zverejnilo video s krokodílom, ktoré mali minulý štvrtok nahrať návštevníci priehrady. Miestny hasičský zbor informácie potvrdil. Podľa jeho členov vyzerajú byť zábery hodnoverné. Úrady však dosiaľ oficiálne nepotvrdili ani nepopreli, že tam žije krokodíl.

Na Kréte sa medzičasom šíria divoké fámy. V priehrade vraj žije aj druhý krokodíl a bulvárna tlač špekuluje, že by sa mohli rozmnožiť. Pastieri z regiónu povedali, že im zmizli viaceré ovce. Ďalší obyvatelia tvrdia, že kačice z okolia priehrady sú "všetky fuč", dodáva DPA. 


KRÉTA/ TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.