VIDEO: Tlaková vlna po výbuchu v Bejrúte zasiahla miestnosť, v ktorej sa práve konal pôrod

Romana Košťálová
Zdroj: reprofoto: YouTube/BBC

Tlaková vlna prerazila priečelie a čiastočne sa zrútil aj strop v miestnosti.

Explózia a následná tlaková vlna v Bejrúte vyradila z prevádzky aj štyri nemocnice. V nemocnici St. George zahynuli štyri zdravotné sestry, aj niekoľko pacientov, ktorí boli napojení na prístroje.

„Stratili sme štyri sestry aj pacientov. Je tu mnoho mŕtvych a asi 200 zranených," uviedol niekoľko hodín po explózii hovorca nemocnice.


Situácia bola o to horšia, že všetky nemocnice boli preplnené pacientmi s koronavírusom. Poškodené zdravotnícke zariadenia bezprostredne nemohli prijímať zranených a v meste zavládol chaos.

VIDEO: Prístav v Bejrúte explodoval počas nakrúcania tohto svadobného klipu

Zúfalú situáciu demonštruje video z nemocnice St. George, ktoré vzniklo krátko pred pôrodom. Edmond s manželkou Emmanuelou sa práve presunuli do miestnosti, kde sa už zdravotníci pripravovali na pôrod, keď sa zrazu ozvala silná rana. Následná tlaková vlna z výbuchu v prístave prerazila priečelie a čiastočne sa zrútil aj strop v miestnosti.

„Bál som sa, že sa manželke niečo stalo, zasypali ju rozbité sklo z okien. Rýchlo som postel presunul na chodbu a skontroloval som, či je v poriadku. Následne som pomohol vstať lekárom, ktorých tlaková vlna zrazila na podlahu," opísal pre televíziu BBC dramatické chvíle Edmond.

Nikto z ľudí v miestnosti našťastie neutrpel vážne zranenia a po niekoľkých minútach sa začali venovať budúcej mame.

„Bol to staromódny pôrod, žiadne lieky ani iné vymoženosti," uviedol čerstvý otec.

Synovi dali meno George. Novorodenec aj matka sú v poriadku.


BEJRÚT/kc

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Zdravie

Dôležité udalosti