Výbuch ich zasiahol počas svadobného fotenia. Novomanželia sa vrátili na zničené námestie

Nevesta prehovorila o svojich pocitoch.

Mal to byť najkrajší deň ich života, keď v tom ich počas svadobného fotenia na námestí neďaleko hotela Le Gray zasiahla tlaková vlna z výbuchu. Bejrút sa otriasol v základoch, zničili sa budovy, vybili sa sklá a mesto sa zahalilo do dymu.

 

Celé vydanie štvrtkových Televíznych novín nájdete na markizaplus.sk

„Včera som bola veľmi smutná. Bol to šok, premýšľala som, čo sa stalo a či zomriem. Následne som si kládla otázku, ak áno, ako zomriem?," o svojích pocitoch hovorí 29-ročná nevesta Israa Seblani.

Zvuk výbuchu a tlakovú vlnu zachytil ich svadobný kameraman, ktorý natáčal detaily nevesty počas svadobného fotenia. Na záberoch najprv môžete vidieť šťastnú nevestu. V momente, ako sa kameraman priblížil, počuli výbuch. Tlaková vlna ich odhodila a utekali do bezpečia. Článok s videom sme vám priniesli včera.

Prečítajte si aj: Lekár z Bejrútu, ktorý študoval v Košiciach: Väčšina ľudí si myslí, že výbuchy spôsobil útok

„Bolo to ako vo sne. Keď sme sa dostali do hotela, všetci nám vraveli, akí sú šťastní, že sme zdraví a v bezpečí. Nechcela som o tom hovoriť. Môj manžel mi povedal, že musíme pokračovať. Bolo to zvláštne, moja tvár vyzerala veselo, moje pery sa usmievali a nič viac. Ako vo sne. Tak sme si dali večeru a išli sme do iného hotela," opisuje chvíle po výbuchu nevesta.


Na námestie a do hotela sa nasledujúci deň vrátili po svoje veci. Scéna z hotelu bola neuveriteľná. Keď sa zobudili a videli všetky škody, boli ešte vo väčšom šoku.

Pri Bejrútskom výbuchu sa zranilo vyše päťtisíc ľudí a ďalších najmenej 137 zahynulo, píše reuters.com.

LIBANON/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Bejrút

Dôležité udalosti