Zázrak z Bejrútu: Otca dvoch detí po 30 hodinách od explózie našli živého na mori

Jeho fotografia kolovala na instagramovej stránke venovanej osobám, ktoré sú po explózii nezvestné.

Jeden zo šťastnejších príbehov v inak veľmi smutnom prípade z Bejrútu. Pracovníka prístavu Amina al-Zaheda našli po 30 hodinách po ničivej explózii živého. Píše o tom Daily Mail.

Otca dvoch detí Amina výbuch, ktorý zmenil tvár metropoly Libanonu, doslova odhodil do Stredozemného mora. Jeho fotografia kolovala na instagramovej stránke venovanej osobám, ktoré sú po explózii nezvestné.

Zakrvaveného muža vo vode objavili záchranári, následne ho previezli do tamojšej nemocnice. Rodina al-Zaheda sa však vyjadrila, že keď ho šli pozrieť do nemocnice, nenašli ho. Nateraz nie je známy jeho zdravotný stav ani to, ako sa mu podarilo zniesť veľkú bolesť.

Na 149 stúpol počet obetí mohutných výbuchov, desiatky ľudí sú stále nezvestné. Zranených je viac ako 5000. Informovala o tom v piatok agentúra TASS.

Utorkové výbuchy podľa doterajších informácií spôsobil náhodný požiar, ktorý zapálil zásoby asi 2750 ton dusičnanu amónneho.

Libanonské úrady zadržali v súvislosti s výbuchmi vo štvrtok najmenej 16 pracovníkov bejrútskeho prístavu.

Mnohé štáty sveta a organizácie vyjadrili sústrasť pozostalým po obetiach a prisľúbili Libanonu zdravotnú i humanitárnu pomoc. Pomoc už do Libanonu vyslali Francúzsko, Katar, Irak, Kuvajt či Česko.

Miesto výbuchu už navštívil francúzsky prezident Emmanuel Macron, ktorý zároveň vyzval na medzinárodné vyšetrovanie.

BEJRÚT/rd

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Bejrút

Dôležité udalosti