Zahraničné

Miesta v dopravných prostriedkoch, ktoré vás môžu zachrániť

kam03auto.jpg
Zdroj: ahaonline.cz

Pozrite sa, kam sa máte usadiť.

Strach z cestovania, aj to je fóbia, ktorou trpia mnohí z nás. Zrejme sa niet čomu čudovať. Každý deň sledujeme a počúvame správy plné tragédii. Doposiaľ tento rok na slovenských cestách zahynulo už 184 ľudí. Táto štatistika je doslova alarmujúca.

Dopravné nehody ovplyvňujú viaceré faktory. Jedným z nich je aj miesto v dopravnom prostriedku, na ktoré sa usadíte. Český portál ahaonline.cz zverejnil zoznam miest, na ktoré by ste si mali sadnúť, aby ste mali čo najväčšiu šancu na prežitie.

Zdroj: ahaonline.cz

Auto

Podľa českého portálu ahaonline.cz je v aute najbezpečnejšie sedadlo rovno za vodičom. Naopak, vyhýbať by sme sa mali miestu vpredu vedľa vodiča. Možnosť, že sa zraníte, je tam až dvojnásobná.

Zdroj: ahaonline.cz

Vlak

Vo vlaku by ste si mali sadať do stredu. Najohrozenejšie sú prvé tri až štyri vagóny pri čelnom náraze a posledné dva až tri vagóny sú nebezpečné, v prípade nárazu zozadu.

Zdroj: ahaonline.cz

Autobus

Pri preprave autobusom je to zložitejšie. Usádzať by sme sa mali v radách za vodičom a bezpečnejšie je sedadlo pri uličke. Naopak riziko zranenia sa hrozí tým, ktorí sedia v pravom rade sedadiel pri okne a tým, ktorí si vyberú posledný rad. Nebezpečné sú však aj sedadlá pri dverách, tam by mala byť konštrukcia autobusa najkrehkejšia.

Zdroj: ahaonline.cz

Lietadlo

Pokiaľ sa chystáte letieť lietadlom a máte možnosť výberu sedadiel, usaďte sa do stredu trupu nad krídla. Tam je konštrukcia lietadla najpevnejšia a pri hrozbe požiaru máte práve z týchto miest najrýchlejšiu cestu k núdzovým východom.

Zdroj: ahaonline.cz

BRATISLAVA/Ahaonline.cz, zv

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti