Na hranici Mexika a USA objavili tunel. Označili ho za najsofistikovanejší v histórii

Tunel bol totiž plne vybavený.

Americké úrady informovali o objavení tunela určeného na pašovanie. Ten sa nachádza v blízkosti hraníc s Mexikom. Informuje o tom New York Post.

Tunel, ktorý označili za „najsofistikovanejší v histórii USA", viedol z mexického San Luís Rio do arizonského mesta Yuma, kde končil tesne pod povrchom.

Paradoxne, postavili ho v oblasti, ktorá pre zlý terén nie je vhodná na takúto stavbu. Tunel mal ventilačný systém, vodovod, elektrické rozvody a bol dostatočne vystužený.

„Jedinečným robí tento tunel to, že terén v Yume je veľmi tvrdý. Piesok tu je veľmi sypký, a tak sa ľahko zosúva," hovorí agent Angel Ortiz, ktorý je jedným z vyšetrovateľov tohto prípadu.

Vyšetrovatelia začali s kopaním okolo tunela na konci júla po tom, ako im nahlásili, že pri stene na hranici spozorovali závrt, teda krasovú jamu.

Pod zem do hĺbky viac ako 7,5 metra poslali kameru. Tá odhalila, že tunel je meter široký a vysoký 1,2 metra.

Vyšetrovatelia nateraz nevedia, čo cezeň pašovali ani kedy ho postavili. Ak by ho stavali ručne, podľa vyšetrovateľov to trvalo maximálne len pár mesiacov.

Pašeráci využívajú tunely na pašovanie či už drog alebo aj ľudí už dlhé desaťročia. Pred dvomi rokmi úrady v Yume našli tunel určený na pašovanie drog, ktorý viedol z domu v Mexiku do opustenej reštaurácie rýchleho občerstvenia v Arizone.


ARIZONA/rd

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Tunel

Dôležité udalosti