Požiar v domove dôchodcov v meste Mšeno: Jeden klient zahynul, zvyšných stihli evakuovať

Paľo Habera
Zdroj: reprofoto: tn.cz

Z miesta nešťastia evakuovali celkovo 74 ľudí.

Štvrtkový požiar v domove dôchodcov v meste Mšeno v Stredočeskom kraji neprežil jeden človek. Jedna ošetrovateľka utrpela zranenia. Požiar sa už podarilo uhasiť, informovala Polícia Českej republiky na Twitteri.

Horieť začalo na najvyššom poschodí štvorposchodovej budovy. Na miesto už pred piatou hodinou ráno vyrazili všetky záchranné zložky, píše portál Tn.cz.

Z miesta nešťastia evakuovali celkovo 74 ľudí. Na mieste ošetrili tri osoby. Zranenú ošetrovateľku previezli do nemocnice v okresnom meste Mělník. Na mieste zasahovali aj členovia tímu posttraumatickej starostlivosti.

Požiar takisto obmedzil hromadnú dopravu v meste. Bezprostredne po nešťastí nebolo jasné, čo ho spôsobilo.

MŠENO/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Krátka správa

Azerbajdžan zadržal vysokopostaveného veliteľa Náhorného Karabachu.

Podľa azerbajdžanských úradov má byť podozrivý z „teroristickej“ činnosti v tomto regióne, ktorý má arménske väčšinové obyvateľstvo a nachádza sa v rámci hraníc Azerbajdžanu. Bezpečnostná služba identifikovala muža ako Davita Manukjana. V arménskej armáde mali povýšiť do hodnosti generálmajora, potom sa stal prvým zástupcom veliteľa separatistických síl v Náhornom Karabachu.

Krátka správa

Nemecko potvrdilo spoločné pohraničné hliadky s Poľskom a ČR.

Potvrdila to nemecká ministerka vnútra Nancy Faeserová. Spoločné hliadky českých, poľských a nemeckých pohraničníkov budú podľa ministerky posilnené. Faeserová tiež uviedla, že tieto tri krajiny vytvoria aj pracovnú skupinu na boj proti prevádzačstvu.

Krátka správa

Rusko začína s jesenným odvodom brancov, na Ukrajine nasadení nebudú.

Každoročný jesenný odvod do armády sa začína 1. októbra. Generálny štáb ruskej armády však budúcich odvedencov ubezpečil, že nebudú nasadení vo vojne na Ukrajine. Kontradmirál Vladimir Zemľanskij, ktorý má v generálnom štábe ruskej armády na starosti odvody, uviedol, že branci absolvujú len 12-mesačnú základnú vojenskú službu.

Krátka správa

Francúzsko zápasí s inváziou ploštíc.

Parížska radnica požiadala francúzsku vládu, aby v záujme ochrany verejného zdravia urýchlene prijala opatrenia proti plošticiam, ktorých výskyt zaznamenali už aj v prostriedkoch hromadnej dopravy. Podľa prieskumu Národnej agentúry pre bezpečnosť potravín, životného prostredia a zdravia pri práci sa zamorenie plošticami vyskytuje v 11 percentách francúzskych domácností.

Krátka správa

Prevádzka letiska vo Frankfurte bola prerušená po spozorovaní dronu.

Viacero letov bolo zrušených alebo odložených. Prevádzka medzinárodného letiska bola úplne zastavená asi na 40 minút. Bezpilotné lietadlo spozorovali opakovane.