Kramný zostáva za mrežami, súd mu neverí

Peter Kramný
Zdroj: tn.cz

Onedlho to bude presne rok, kedy sa tragédia v egyptskej Hurghade odohrala.

Petr Kramný, ktorý podľa kriminalistov na dovolenke v Egypte zavraždil manželku Moniku a dcéru Klárku, musí aj naďalej tráviť svoje dni vo väzobnej cele. Súd totiž zamietol jeho žiadosť o prepustenie.

Zdroj: tn.cz
O sťažnosti na väzbu rozhodoval ostravský súd už 26. júna, ale pretože bolo rokovanie neverejné, nemohol ho hovorca súdu bližšie komentovať. Prokurátor Vít Legerský teraz TN.cz potvrdil, že sťažnosť bola zmetená pod stôl.

Čo presne to pre Petra Kramného znamená? " Ak pán Kramný nepredloží nejaké nové závažné dôkazy, môže o prepustenie z väzby žiadať najskôr 30 dní po poslednom zamietavom rozhodnutí súdu, teda 26. júla, " vypočítava žalobca Legerský.

A súdu by pochopiteľne, zvlášť v čase dovoleniek, niekoľko dní trvalo, kým by znovu rozhodol. Kramný by sa tak mohol "von" dostať najskôr na prelome júla a augusta, teda presne rok, kedy sa tragédia v egyptskej Hurghade odohrala.

Pravdepodobnejšie však je, že súd sa jeho prepustením z väzobnej cely bude znovu zaoberať koncom septembra. "Ja musím do približne desiateho septembra podať návrh na predĺženie väzby, súd potom má 15 dní na to, aby rozhodol," hovorí Legerský.

A vzápätí dodáva, že on osobne bude radšej, keď Petr Kramný bude vo väzbe aj naďalej. Posledné slovo má však pochopiteľne súd.

OSTRAVA, tn.cz

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti