Bieloruský veľvyslanec: Prekročil som Rubikon. Som ľudská bytosť, mám strach

Amnežka, Tomáš a Luna
Zdroj: reprofoto youtube/Dmitriy Babenko

Situácia v krajine je vážna. Veľvyslanec si však za svojím tvrdením stojí.

Bieloruský veľvyslanec na Slovensku Igor Alexandrovič Leščeňa poskytol pre britskú televíziu Sky news krátke vyjadrenie k aktuálnej situácii v jeho rodnej krajine.

Celým svetom kolovalo jeho video, v ktorom ako prvý bieloruský diplomat vyjadril podporu protestujúcim Bielorusom, ktorí neakceptujú výsledky prezidentských volieb, v ktorých vyhral úradujúci prezident Alexander Lukašenko.

Pre televíziu Sky news Leščeňa povedal, že ako ľudská bytosť má strach a očakáva problémy. Je však presvedčený, že z morálneho hľadiska urobil dobrú vec. Bol by rád, keby sa k nemu pridali ďalší kolegovia, no je si vedomý, že sa boja o prácu. Dodal, že vyjadriť sa kriticky k režimu bolo jeho rozhodnutie a vo svojich 52 rokoch prekročil svoj osobný Rubikon.

"Očakávam veľa bolestí hlavy a veľa problémov. Mám strach, som ľudská bytosť, ale z morálneho hľadiska to bola naozaj úľava. Mám pocit, že aj moji kolegovia by mali zdieľať moje vyjadrenie, ale samozrejme, majú strach. Nechcú byť vyhodení," povedal veľvyslanec.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Alexander Lukašenko

Dôležité udalosti