Zahraničné

Video severokórejského diktátora, ktoré prekvapilo celý svet

Severokórejský diktátor Kim Čong-un kríval pri spomienke na Kim Ir-sena
Zdroj: Reuters

Štátna televízia priniesla zábery krívajúceho Kim Čong-una.

Severokórejský vodca Kim Čong-un kríval na pravú nohu, keď kráčal pred televíznymi kamerami k mikrofónu v kongresovej sále v Pchjongjangu.

Odvysielanie záberov "oslabeného" Kima je zriedkavé v krajine, ktorej propaganda zvykne vykresľovať vodcov krajiny ako polobohov. Štátne médiá a propaganda izolovanej krajiny sú vysoko synchronizované a akékoľvek nedostatky či oslabenia jej vedenia sú zvyčajne prísne stráženým tajomstvom.

Zdroj: Reuters

Televízia priniesla zábery Kima, ako krívajúc prešiel rýchlo do stredu pódia pred obrovský portrét svojho usmievajúceho sa starého otca, zakladateľa republiky Kim Ir-sena, ktorý zomrel pred 20 rokmi.

Kim Ir-sen, ktorý vládol až do svojej smrti v roku 1994, mal veľký výrastok veľkosti tenisovej loptičky na zadnej strane krku, ktorý sa nedal operačne odstrániť. To znamenalo, že štátne médiá mali zakázané filmovať ho z určitých uhlov pohľadu.

Nie je známe, prečo Kim Čong-un kríva. Štátne médiá predtým ukázali 30-ročného vodcu pri návštevách armády na východnom a západnom pobreží krajiny, ktoré absolvoval v uplynulých týždňoch.


PCHONGJANG/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.