Pacientku po operácii brucha vyhlásili za mŕtvu. Na druhý deň stála živá v márnici

sak_mihriban.jpg
Zdroj: kursk-izvestia.ru

Prípad už riešia miestne úrady.

Ruské úrady momentálne riešia príbeh istej pacientky, ktorú lekári vyhlásili za mŕtvu, následne sa však o deň neskôr, v uplynulú sobotu, prebrala k životu v márnici. Píše o tom portál kursk-izvestia.ru.

Prípad sa stal v Kurskej oblasti. Dotyčná je pacientkou oblastnej kliniky v Kursku. Do nemocnice ju priviezli s veľkými bolesťami brucha.

Lekári vzhľadom na jej stav rozhodli, že musí podstúpiť operáciu. Počas zákroku v jej tele našli nádor a metastázy. Následne upadla do stavu klinickej smrti, z ktorej sa aj napriek 40-minútovému oživovaniu neprebrala.

„Nedýchala, nemala žiaden pulz, proste žiadne známky života," hovorí zdroj blízky vedeniu nemocnice o prípade, ktorý sa stal v piatok (14.8.) neskoro večer.

Telo pacientky následne previezli do márnice. Keď v sobotu ráno prišla do miestnosti doktorka, zostala v nemom úžase. Žena totiž bola nažive. S jej smrťou sa zmierila aj neter, ktorá taktiež prišla do márnice, aby identifikovala telo.

Lekári toto zlyhanie odôvodňujú tým, že zariadeniam často chýba špičkové vybavenie, ktoré správne dokáže rozpoznať mozgovú aktivitu. Práve tieto technológie vedia odhaliť, či je človek nažive alebo mŕtvy.

KURSK/rd

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Márnica

Dôležité udalosti