VIDEO: Muž zoskočil z lode na obrovského žraloka, následne na ňom odplával preč

Lucia Hlávačková
Zdroj: Reprofoto: YouTube/Thandora

Video rozdelilo užívateľov na sociálnych sieťach.

Internetom vo veľkom koluje šokujúce video odvážneho muža. Ten zoskočí z lode priamo na žraloka veľrybieho a následne na ňom jazdí, držiac sa za jeho plutvu. Píše Ladbible, odvolávajúc sa na saudskoarabské médiá.

Moment sa totiž odohral v blízkosti prístavu Janbu vo vodách Červeného mora. Video začína tým, že muž stojaci na lodi sa postupne približuje k skupinke žralokov veľrybích, všeobecne ohrozeného druhu.

Následne skáče na jedného zo žralokov a pláva s ním preč. Tento druh je žraloka je podľa citovaného zdroja v oblasti Červeného mora veľmi vzácny.

Správanie muža s nadšením okomentovali jeho známi z lode, jeden z nich zároveň zakričí, aby si dával pozor, pretože ho „môže prehltnúť."

Video rozdelilo užívateľov na sociálnych sieťach, jedna strana na ňom nevidí nič zlé, kým druhá ho odsúdila. Saudskoarabské úrady sa k prípadu nateraz nevyjadrili.

Žralok veľrybí, alebo aj nazývaný žralok obrovský, je najväčší žijúci zástupca žralokov na svete. Obvykle dosahuje veľkosti okolo ôsmich až deviatich metrov.

https://www.youtube.com/watch?v=-zTnXbdU8kU


Zdroj: YouTube/Thandora

JANBU/rd

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme žralok obrovský

Dôležité udalosti