Dôchodcu počas rybačky napadla medvedica. Opísal detaily hrôzostrašného okamihu

Medveď hnedý.
Zdroj: shutterstock

V nemocnici by mal stráviť asi tri týždne.

Doslova sa druhýkrát narodil. O poriadnom šťastí môže hovoriť Mitrofan Treťrjakov, ktorý síce utrpel ťažké poranenia, ale útok medveďa prežil. Informuje o tom Siberian Times, odvolávajúc sa na viaceré ruské médiá.

Incident sa stal minulý piatok (14.8.) v meste Srednekoľymsk na severovýchode Ruska. Dôchodca (69) šiel na miestne jazero, kde má vlastnú chatku, rybárčiť. Zobral si so sebou aj dvoch psov. Pokojný priebeh rybačky sa zmenil vo chvíli, keď začali štekať.

Muž tomu nevenoval pozornosť až do momentu, keď sa v jeho blízkosti zjavili tri mláďatá medveďa hnedého. Treťrjakov okamžite pochopil, že mu hrozí veľké nebezpečenstvo od matky medvieďat. Nemýlil sa, čoskoro bola pri ňom a napadla ho.

Ako tvrdí, po ruke mal len nôž, avšak všetko sa vraj zomlelo tak rýchlo, že nemal šancu chytiť ho. Šťastie mu podľa neho priniesli nachytané ryby, ktoré medvedica zobrala a ušla s malými preč.

Dokaličený muž si, našťastie, dokázal privolať pomoc a zavolať manželke. Záchranári ho po príchode našli s veľkou ranou na hlave, ale bol pri vedomí.

„Všade pošliapaná tráva, Mitrofan mal krvavú hlavu, na nej aj päť centimetrov hlboké rany. Opakoval, že si necíti pravú ruku. Nebol to pekný pohľad," hovorí jeden zo záchranárov.

Treťrjakov by mal v nemocnici stráviť asi tri týždne, prognózy na vyliečenie sú podľa lekárov veľmi priaznivé. Začal už aj hýbať pravou rukou.

MOSKVA/rd

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Rusko

Dôležité udalosti