Obrovské nešťastie. Žena spadla tvárou do ohniska, utrpela vážne popáleniny

Ilustračná snímka.
Zdroj: Facebook / Halie Tennant

Halie utrpela popáleniny 3. a 4. stupňa na celej tvári, hrudníku a ľavom zápästí.

Obrovské nešťastie. Dvadsaťdeväťročná učiteľka z austrálskeho mestečka Hotspur v štáte Viktória sa zotavuje po operácii tváre, ktorú musela podstúpiť po tom, čo nešťastne spadla do ohniska, píše Daily Mail.

Halie Tennant sa rozhodla stráviť s priateľmi zopár dní v kempe. V jeden večer zadriemala na lehátku pri ohnisku. To však prevrátil silný vietor a Halie skončila tvárou v ohni. Mladú ženu našiel nehybne ležať v žeravých plameňoch jej kamarát, ktorý jej popálenú kožu okamžite schladil ľadovou vodou.

Kým na miesto nešťastia prišli záchranári, Halienu tvár vodou neustále ovlažoval jej manžel Mathew. Privolaný vrtuľník previezol ženu do nemocnice The Alfred Hospital v Melbourne, kde bola prijatá na jednotku intenzívnej starostlivosti. Lekári ženu uviedli do umelého spánku, v ktorom zostala osem dní. Neskôr mohli začať s liečbou popálenín.

Halie utrpela popáleniny 3. a 4. stupňa na celej tvári, hrudníku a ľavom zápästí.

Hi everyone, hope your week is going amazing so far. I have huge news. I am coming home early next week, to begin...

Uverejnil používateľ Halie Tennant Streda 22. júla 2020

„Nepamätám si žiadnu bolesť. Pamätám si len, ako som sa pýtala Mathewa, či ma bude milovať bez ohľadu na to, čo sa stane. Povedal mi, že áno,“ povedala Halie. „Najťažšie bolo stratiť svoju identitu. Nie som márnivá, ale vaša tvár a jej charakteristiky sú dôležité v tom ako sa vnímate,“ dodala.

Žena spomína aj na moment, keď ju po dva a pol mesiaci hospitalizácie prepustili z nemocnice. Okoloidúci muž jej z ničoho nič povedal, že vyzerá ako zombík a odkráčal preč.

Im free, Mathew Tennant posted my bail and im free and heading home with my amazing hair beanies from Mandy, a boost juice and an amazing Husband xx

Uverejnil používateľ Halie Tennant Pondelok 27. júla 2020

Halie podstúpila už šesť operácii na odstránenie spálenej kože, obnovu pokožky tváre, krku, viečok a pier. Musela podstúpiť aj plastickú operáciu pier, keďže ich najskôr nedokázala otvárať natoľko, aby bola schopná jesť pevnú stravu. Mladú ženu však aj tak čaká ešte dlhá liečba.

Napriek obrovskému nešťastiu, ktoré Halie zažila, je vďačná nielen svojmu manželovi a rodine, ale aj cudzím ľuďom za obrovskú podporu, ktorú jej prostredníctvom povzbudivých správ preukazujú na sociálnej sieti. Teraz je odhodlaná užiť si aj ten najmenší progres, ktorý sa jej spolu s lekármi podarí dosiahnuť na ceste k úplnému uzdraveniu.

AUSTRÁLIA/tvnoviny.sk, lm

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Oheň

Dôležité udalosti