Celebrity a milionári opúšťajú Los Angeles. Slávne ulice sa menia na slumy plné bezdomovcov

Ulice Los Angeles plné bezdomovcov
Ulice Los Angeles plné bezdomovcov Zdroj: Profimedia

Kedysi upravené štvrte sú dnes plné odpadkov, stanov a provizórnych prístreškov.

Z mesta snov sa pomaly, ale isto stáva mesto bezdomovcov. Slávne štvrte Los Angeles, ako je napríklad Melrose Place, sa premieňajú na slumy, ktoré ovládajú narkomani a ľudia na okraji spoločnosti. Bohatí a slávni sa preto sťahujú do Miami alebo do stále obľúbenejšieho Hamptons na Long Island.

Pohľad na Los Angeles je dnes smutný. Ľudia, ktorí prišli takmer o všetko, žijú v stanoch, karavanoch alebo len prespávajú v škatuliach pod mostom či v parkoch.

Podľa miestnych úradov sa počet ľudí bez domova rapídne zvýšil a to až o 16 percent. V Los Angeles by sa v súčasnosti mohlo nachádzať vyše 60-tisíc bezdomovcov.

Až o štvrtinu sa medzi bezdomovcami zvýšil počet mladých ľudí a detí. Niektoré ulice, predovšetkým v štvrti Skid Row, sa premenili na stanové mestečká plné špiny a odpadu.

Zdroj: Profimedia

Táto situácia je alarmujúca, najmä v čase koronakrízy. Títo ľudia nemajú ako dodržiavať hygienické opatrenia, ktoré zabraňujú šíreniu nákazy. Úrady preto začali zriaďovať dočasné prístrešky v mestských rekreačných strediskách, rozmiestnili prenosné toalety, stanice na úmyvanie rúk a mobilné sprchy.

To však nebude stačiť na zastavenie vírusu. Odborníci odhadujú, že situácia sa ešte zhorší a dôsledkom ekonomickej devastácie môže o strechu nad hlavou prísť ďalších 30-tisíc Kalifornčanov, píše portál la.curbed.com

Štatistiky z roku 2018 hovoria, že až polovica všetkých bezdomovcov v USA sa nachádza v piatich štátoch. Ide o New York (17 percent), Floridu (6 %), Texas (5 %), Washington (4 %) a Kaliforniu, kde žije až 24 percent všetkých amerických bezdomovcov.


LOS ANGELES/jh

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Los Angeles

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.