Búrka Ellen spôsobila v Írsku veľké škody. V sobotu ovplyvní aj počasie na Slovensku

mcd trnava.mp4
Zdroj: TASR/AP

Ellen udrela na Európu a priniesla silný vietor a obrovské množstvo zrážok.

Búrka Ellen postupuje nad Európu. Zasiahla najmä Írsko, kde vietor dosahoval rýchlosť až 143 km/h. S búrkou súvisí aj frontálny systém, ktorý cez víkend ovplyvní aj počasie na Slovensku, píše portál imeteo.sk.

Veterná smršť Ellen spôsobila v Írsku značné škody. Časti krajiny zostali pod vodou, silný vietor zdvihol vlny do výšky niekoľkých metrov, búrka so sebou priniesla množstvo zrážok. Voda ochromila cestnú aj železničnú dopravu, silný vietor zase vyvracal stromy a ničil strechy. Bez elektrickej energie zostalo cez 200-tisíc obyvateľov.


Búrka sa presúva nad Severné more a s ňou súvisí rozsiahly front, ktorý postúpi Európou. Front ovplyvní počasie v západnej Európe a v Nemecku, ku nám dorazí v sobotu.

V sobotu budú teploty presahovať 30 stupňov a vo večerných hodinách by k nám mali doraziť búrky. Prvé sa začnú objavovať po 18.00 h v oblasti Záhoria a postupne sa rozšíria nad severozápadné Slovensko a do Podunajskej nížiny.

Búrky budú sprevádzané vysokou bleskovou aktivitou a predovšetkým nárazovým vetrom, ktorý môže prekračovať rýchlosť 20 m/s. V nedeľu sa očakávajú búrky najmä na strednom a východnom Slovensku. Na západe sa ochladí.

DUBLIN/jh
Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Dôležité udalosti