Bytový zlodej pri úteku stúpil do psieho výkalu, ktorý ho prezradil

Braňo Deák a Zuzana Vačková
Zdroj: ENEX

Nepomohlo mu ani utretie topánky do ukradnutého uteráku.

Pozor kam stúpaš. Túto vetu si zrejme každý deň opakujú dvaja zlodeji, ktorých prezradil výkal od psa. Ak by do neho totiž nestúpili, pravdepodobne by ich polícia nikdy nedolapila.

Dvojica zlodejov v tichosti vykrádala byty v nemeckom Hamburgu. Keď s lupom z bytovky odchádzala, jeden z mužov stúpil do psieho exkrementu. V tej chvíli už o nich tušila polícia, lenže nemala dostatok informácií.

"Keď zlodej stúpil do psieho výkalu, snažil sa utrieť si topánku ukradnutým uterákom. Lenže zabudol na to, že odtlačok podrážky zostal dobre viditeľný priamo na exkremente, takže mu to vôbec nepomohlo," uviedla k prípadu Sandra Levgrünová z hamburskej polície.

Topánku si navyše neutrel dôkladne, a tak po sebe zanechával viditeľné stopy. Zlodejov si všimol náhodný svedok, vďaka ktorému ich polícia rýchlejšie vyhľadala.

Zdroj: ENEX

"Páchatelia utiekli, ale očitý svedok ich do detailu popísal. Na základe toho polícia vyhlásila pátranie po 19 a 27-ročnom zlodejovi, ktorých veľmi rýchlo našla. Práve starší z nich mal na sebe topánky, ktoré mali presne takú istú podrážku, aká zostala otlačená vo výkale," povedala Sandra Levgrünová z hamburskej polície.

Zlodeja chytili vďaka neporiadnemu majiteľovi

Vlamači už sedia za mrežami aj vďaka pomoci neznámeho psa, respektíve jeho neporiadneho majiteľa. Ak by totiž dodržiaval nariadenia mesta a upratal exkrementy tak ako to káže radnica, zlodeji by si zrejme na svoje konto pripísali ešte niekoľko bytových lúpeží.

"Je to nezvyčajné, čo sa stalo. Aj keď sa človek snaží myslieť na všetko, môže sa stať aj takáto banalita. Teraz už vieme, že niekedy stačí dôkladne vyšetriť exkrement, aby sme vypátrali páchateľa," dodala.

Polícia v Hamburgu si tak na svoje konto pripísala zrejme prvý kuriózny prípad, ktorý pochádza z prvotného vyšetrovania exkrementu.

Reportáž spracoval Jakub Laca.

Celé Televízne noviny nájdete na markizaplus.sk

HABURG/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Nemecko

Dôležité udalosti

ONLINE: Zelenskyj varoval Bielorusov pred snahou Ruska zatiahnuť ich do vojny ON-LINE
  • Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj zverejnil príhovor k občanom Bieloruska, ktorých vyzval na solidaritu s Ukrajinou a zároveň varoval pred snahou Moskvy zatiahnuť ich do vojny.

  • Kanada vyslala do Baltského mora a severného Atlantiku dve vojenské lode, ktoré sa pripoja k dvojici fregát, ktoré už v danej oblasti pôsobia s cieľom posilniť východné krídlo NATO v reakcii na ruskú inváziu na Ukrajinu.

  • Spojené štáty plánujú tento týždeň oznámiť, že zakúpili pre Ukrajinu pokročilý systém protiraketovej obrany zem-vzduch stredného až dlhého doletu.