Muža roztrhali levice, o ktoré sa staral vo svojom juhoafrickom safari

FARMA XII Zaciname PO 16ku9.mp4
Zdroj: Shutterstock / Aleksei Zakirov

Osudnou sa mu stala ranná prechádzka, na ktorú chcel svoje levy zobrať.

Bol milovníkom prírody a ochrancom zvierat a práve tie ho pripravili o život. Šesťdesiatosemročného Westa Mathewsona zabili dve levice v jeho safari parku v Juhoafrickej republike asi 280 kilometrov severozápadne od Johannesburgu, píše Daily Mail.

Osudnou sa mu stala ranná prechádzka, na ktorú chcel svoje levy zobrať. Po tom, čo odomkol výbeh, naňho zaútočili dve dospelé levice. Jeho manželka Gill (65) sa snažila levice odlákať, no bolo už neskoro. Samice Tanner a Demi, ktoré vážili okolo 180 kíl, Mathewsonovi spôsobili smrteľné zranenia.

Rodina prevádzkovala populárny safari park Lion Tree Top Lodge neďaleko mesta Hoedspruit 280 kilometrov severozápadne od Johannesburgu.


Podľa dostupných správ už levice predtým usmrtili iného muža, ktorý pracoval v susedstve po tom, čo sa im podarilo dostať sa zo svojho výbehu. K incidentu došlo v roku 2017.

Manželka Mathewsonovho syna Tehri Fergusson uviedla, že smrť jej svokra mohla byť výsledkom hry levíc. „Musíme si uvedomiť, že West nebol taký mladý, ako si myslel. Stále nevieme, čo sa tam naozaj stalo, ale bola to veľmi drsná hra. To, prečo zomrel, budeme však vedieť, až keď budeme mať výsledky pitvy,“ dodala.

Levice boli po stredajšom útoku uspaté a prevezené do miestneho centra pre ohrozené druhy. Podľa Fergussonovej budú neskôr vypustené do voľnej prírody.

JUHOAFRICKÁ REPUBLIKA/tvnoviny.sk, lm

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Safari

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.