Zahraničné

„Mám to!“ Prvé kroky chlapčeka (2) s amputovanými nohami dojali desaťtisíce ľudí

maly.jpg

Pozrite si pekné video.

Kayden Elijah sa narodil so životne dôležitými orgánmi mimo tela, lekári mu veľké šance na prežitie nedávali. Série operácií napokon boli úspešné a chlapčeka zachránili. V januári mu však museli amputovať obe nohy.

Dvojročný Kayden sa nevzdáva a chodiť sa učí aj tak. S dvoma rukami na chodítku sa pokúšal robiť prvé kroky s protézami na dolných končatinách. Neodradilo ho ani kolísanie a padanie do rúk opatrovateľky. Po každom páde sa opäť zdvihol a tlačil chodítko ďalej. Opatrovateľka mu rátala kroky, on opakoval: „Raz, dva." Následne mu poradila, aby viac roztiahol nohy. Kayden už potom s opakovaným výkrikom „Mám to!" zdolal chodbu (takmer) sám.

Dojímavý moment zachytila jeho matka Nikki Kinko na video a zdieľala ho na sociálnej sieti Facebook so slovami: „Bolo by nefér ukázať vám ho, až keď mu to pôde. Tak sme sa rozhodli, že sa s vami podelíme o našu prvú skúsenosť. Vyšli sme na chodbu a Kayden mi povedal „Mám to!". Toto je prvýkrát, ako sa pokúšal kráčať sám!!"


Video zverejnila Nikki Kinko v piatok a v utorok malo na Facebooku už takmer 50-tisíc zdieľaní a 30-tisíc lajkov. Mama sa pre chorého Kaydena snaží vyzbierať peniaze na ďalšiu liečbu pomocou internetovej zbierky. Na stránke vysvetľuje, že chlapec sa narodil so vzácnou poruchou tzv. omfalokélou (pupočníkovou prietržou), čo znamená, že sa narodil s orgánmi mimo tela.


NEW JERSEY/TVNOVINY.sk, ml

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.