Zahraničné

Dvanásť matiek, ktoré žiadajú o azyl v Austrálii, sa pokúsilo o samovraždu

Dvanásť matiek žiadajúcich o azyl v Austrálii sa pokúsilo spáchať samovraždu
Zdroj: SITA

Matky vystrašilo, keď im povedali, že im nikdy nepovolia usadiť sa v Austrálii.

Dvanásť matiek žiadajúcich o azyl v Austrálii sa pokúsilo spáchať samovraždu v nádeji, že ich deti krajina prijme, ak budú sirotami. Informovali o tom dnes austrálske médiá, na ktoré sa odvolala tlačová agentúra DPA.

Zdroj: SITA
Ženy sú zadržiavané v zadržiavacom centre na Vianočnom ostrove, ktorý je austrálskym teritóriom, uviedol denník Sydney Morning Herald. Matky sa pokúsili o samovraždu po tom, čo im povedali, že ich premiestnia do táborov pri pobreží Austrálie, v ostrovnom štáte Nauru alebo na ostrove Manus v Papue-Novej Guinei.

Podľa predstaviteľa Vianočného ostrova sú ženy presvedčené, že keby sa im bábätká narodili v Austrálii, nemohli by ich nikde poslať. "Ženy vravia: 'Deti majú v živote lepšie šance, ak zomriem,'" povedal pre denník predstaviteľ Vianočného ostrova.

Právnik Jacob Varghese zastupujúci 72 bábätiek žiadateliek o azyl vysvetlil, že matky vystrašilo, keď im povedali, že im nikdy nepovolia usadiť sa v Austrálii. Varghese denníku uviedol, že jedna matka sa pokúsila obesiť, kým ďalšie sa porezali sklom.

Austrálska komisia pre utečencov informovala, že vyše 1100 detí sa nachádza v zadržiavacích centrách, vrátane 208 detí na ostrove Nauru.

SYDNEY, TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.