Zahraničné

Severná Kórea znova vypálila strely do mora

Severná Kórea odpálila ďalšie dve strely krátkeho doletu
Zdroj: SITA

Je to jasné pokračovanie v nedávnej sérii skúšobne odpálených rakiet.

Severná Kórea vypálila dnes ráno dve strely do mora pri svojom východnom pobreží. Je to jasné pokračovanie v nedávnej sérii skúšobne odpálených rakiet a delostreleckých nábojov, vyhlásil nemenovaný predstaviteľ juhokórejskej obrany. 

Zdroj: SITA
Dnes išlo podľa predpokladu odborníkov o balistické rakety Scud, ale predstaviteľ nemal ďalšie podrobnosti, napísala agentúra AP. Severná Kórea (KĽDR) uskutočnila od začiatku tohto roka nezvyčajne veľký počet skúšobných odpálení rakiet a striel, vrátane testov pred nedávnou návštevou čínskeho prezidenta Si Ťin-pchinga v Južnej Kórei. Podľa názoru analytikov boli skúšobné odpálenia protestom proti tomu, že Si Ťin-pching dal ako prvý čínsky líder prednosť Južnej Kórei pred Severnou.

Pchjongjang je tiež veľmi nahnevaný kvôli pravidelným spoločným vojenským cvičeniam USA a Južnej Kórey. Skúšobné odpálenie rakiet krátkeho doletu sa preto pokladá za odkaz susedom a Washingtonu, aby nezasahovali do vývoja jadrových bômb či ďalších zbraní v KĽDR.

Obe Kórey sú rozdelené hranicou, ktorá je najstráženejšou na svete. Kórejský polostrov je oficiálne stále vo vojnovom stave, pretože Kórejská vojna z rokov 1950-1953 sa skončila iba prímerím, nie mierovou zmluvou.

SOUL, TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.