Zahraničné

V Thajsku počas nočnej jazdy vlakom znásilnili a zabili 13-ročné dievča

V Thajsku počas nočnej jazdy vlakom znásilnili a zabili 13-ročné dievča
Zdroj: SITA

Táto trasa je obľúbená aj u turistov, ktorí cestujú z plážových letovísk do metropoly.

Znásilnenie a vražda 13-ročného dievčaťa, ktoré na juhu Thajska niekto vyhodil počas nočnej jazdy z idúceho vlaku, vyvolali hnev verejnosti a výzvy na udelenie trestu smrti páchateľom znásilnenia. 

Zdroj: SITA
Telo dievčaťa sa našlo v utorok nadránom neďaleko železničných koľají v okrese Pran Buri v provincii Prachuap Khiri Khan. Uviedol to veliteľ policajného oddelenia na ochranu detí a žien, citovala ho dnes tlačová agentúra AP.

Dievča, ktoré sa vracalo so sestrami z návštevy starej mamy, zmizlo v sobotu večer 5. júla z lôžka spacieho vagóna na trati z južnej provincie Surat Thani do hlavného mesta Bangkok. Táto trasa je obľúbená aj u turistov s typickými batohmi, keď cestujú z thajského ostrova a plážových letovísk do metropoly.

"Prípady znásilnenia vo verejnej doprave sa v Thajsku nestávajú veľmi často, ale tento prípad ukazuje, že v systéme bezpečnosti sú medzery a tie umožňujú zločincom páchať trestné činy," uviedol policajný veliteľ.

Polícia zatkla muža, ktorý je zamestnancom železnice. Podozrivý povedal polícii, že v čase napadnutia bol omámený metamfetamínom a pivom. Čelí obvineniam zo znásilnenia, z ukrývania tela a vraždy, za čo sa v Thajsku udeľuje trest smrti.

Thajské hviezdy a celebrity sa na internete pridali k výzvam na zmenu zákona, na základe ktorého by sa už samotné znásilnenie trestalo výlučne smrťou. Odsúdení páchatelia znásilnenia teraz čelia trestu štyri až 20 rokov väzenia a pokute.

BANGKOK, TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.