VIDEO: Hongkongom otriasol zákrok polície. Násilne zatkli len 12-ročné dievča

To omylom priradili k davu protestujúcich.

Verejnosť v Hongkongu pobúrilo video, na ktorom polícia násilne zatýka len 12-ročné dievča, ktoré si muži zákona zrejme pomýlili s demonštrantmi.

Na záberoch vidno, ako sa im mladé dievča pred obchodom s umeleckými potrebami, kam mala namierené, snaží ujsť.

Rozhodla sa preto utekať. Keď sa zdá, že sa jej policajtom podarí ujsť, odrazu do nej vrazí ďalší člen ozbrojených síl. Následne dievča padá na zem a policajti sa vrhajú na ňu.

Protestanti vyšli do ulíc, aby protestovali proti odkladu volieb do regionálneho parlamentu. Voľby do Legislatívneho zhromaždenia Hongkongu sa mali pôvodne konať práve 6. septembra.

Správkyňa Hongkongu Carrie Lamová ich však 31. júla odložila o rok z dôvodu koronavírusovej pandémie. Kritici však tvrdia, že sa jej vláda v skutočnosti obávala, že voľby prispejú k nárastu politického vplyvu opozície.

Polícia zdôvodnila nedeľňajšie zásahy voči demonštrantom tým, že počas protestov dochádzalo k narúšaniu verejného poriadku prostredníctvom skandovania politických sloganov, ako aj k porušovaniu epidemiologických opatrení proti šíreniu koronavírusu.

Podľa agentúry DPA boli nedeľňajšie protesty v Hongkongu najväčšie od júna, keď tam vstúpil do platnosti sporný zákon o národnej bezpečnosti.

Kontroverzne prijímaný zákon umožňuje stíhanie osôb za rozsiahle spektrum aktivít údajne smerujúcich k odtrhnutiu Hongkongu od Číny. Previnilcom hrozia väzenské tresty od troch do desiatich rokov a v najhorších prípadoch aj doživotie.


HONGKONG/TASR, rd

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Hongkong

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.