Mladík zavinil vážnu nehodu, pri ktorej zmrzačil celú rodinu. Vyviazol s podmienkou

Amanda Bynes v súčasnosti
Zdroj: HZS Plzeňský kraj

Na pomoc ochrnutému dievčaťu sa organizovala zbierka, v ktorej jej ľudia doteraz poslali 4 milióny korún.

Mladík, ktorý v januári spôsobil vážnu dopravnú nehodu v českej obci Tlučná, pri ktorej sa zranilo 8 ľudí, odišiel zo súdu s podmienečným trestom. Peter Weber vtedy vo vysokej rýchlosti vošiel so svojou Octaviou do protismeru a zmietol z cesty audi, v ktorom sedela rodina s dvomi malými deťmi.

Do havarovaného auta s rodinou následne ešte narazil opel, ktorého vodička nestihla zabrzdiť. Päťročná Emma zostala po nehode ochrnutá, jej stará mama prišla o ruku.

„Prejavená ľútosť obžalovaného bola úprimná", odôvodnil verdikt Okresný súd Plzeň-sever, ktorý mladíka potrestal podmienečným trestom a 5-ročným zákazom šoférovania. Rozsudok je právoplatný.  Informoval o tom portál iDNES.cz.

Weber, ktorý dostal vodičský preukaz iba pol druha roka pred nehodou, mal predtým kartu priestupkov bez záznamov. Jeho spolujazdec, ktorý sa ešte stále zotavuje zo zranení, na súde priznal, že Weber nejazdil bezpečne. Sudkyňa rozhodla aj o priznaní nemajetkovej ujmy zraneným.

Odškodné by podľa všetkého mala zaplatiť poisťovňa z povinného ručenia. Zranenia ľudí v audi, okrem samotnej zrážky, podľa znaleckého posudku spôsobilo aj uvoľnené rezervné koleso.

Na detských sedačkách navyše chýbali homologizačné značky. Na pomoc ochrnutému dievčaťu sa organizovala zbierka, v ktorej jej ľudia doteraz poslali 4 milióny korún. Mali by byť použité na zabezpečenie bezbariérového bývania.

Archívne zábery z miesta nehody.
Zdroj: HZS Plzeňsky kraj

PLZEŇ/kc

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.