Dievčatko pri požiari utrpelo popáleniny na polovici tela. V dome ho zabudla opitá stará mama

Anna zo Zeleného domu - od 12. septembra vždy v sobotu a nedeľu o 18.15!
Zdroj: Reprofoto: YouTube/TCH

Polícia už celý prípad preveruje.

Ukrajinské médiá informovali o hrozivom incidente, ktorý sa stal v pondelok v meste Dnepropetrovsk. Len trojročné dievčatko bojuje o život po tom, ako pri požiari domu utrpelo popáleniny na 50 percentách tela, keď ho nechala osamote opitá stará mama, ktorá spala.

Podľa dostupných informácií sa dieťa hralo samo, kým jeho opitá stará mama spala vo vedľajšej izbe.

Keď dom zachvátil požiar, Žeňa utekala za babkou, aby ju prebudila. To sa jej prebudilo až vo chvíli, keď už horela polovica domu.

Vzhľadom na to, že stará mama bola ešte ospalá a pod vplyvom alkoholu, na svoju vnučku zabudla. Žeňa sa preto skryla pod posteľ.

O chvíľu na to vstúpil do horiaceho domu sused, ktorý riskoval svoj život, aby ju zachránil. Privolaní záchranári dieťa v kritickom stave okamžite previezli do nemocnice.

Tam ho uviedli do kómy, aby necítilo ukrutné bolesti, ešte predtým však z dýchacích ciest vybrali veľké množstvo sadzí.

Polícia už celý prípad preveruje, v tejto súvislosti začala trestné stíhanie pre prečin neplnenia si rodičovských povinností.

Úrady tvrdia, že matka dieťaťa už dlhší čas vedela o problémoch starej mamy s alkoholom. Je preto zarážajúce, že jej svoju ratolesť zverila.

Žena by ešte mesiac mala stráviť na jednotke intenzívnej starostlivosti, či aj naďalej zostane v rukách svojej matky, nevedno. Špekuluje sa totiž aj o tom, že by mohli zasiahnuť zodpovedné úrady.


Zdroj: YouTube/TCH

DNEPROPETROVSK/rd

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Vojna na Ukrajine

Dôležité udalosti