Zahraničné

Pri nočnom izraelskom nálete zahynulo sedem Palestínčanov vrátane piatich detí

Pri nočnom izraelskom nálete zahynulo sedem Palestínčanov vrátane piatich detí
Zdroj: SITA

Bilancia zabitých Palestínčanov sa od utorka zvýšila na 60, pričom väčšinu z nich tvoria civilisti.

Sedem palestínskych civilistov vrátane piatich detí zahynulo v noci nadnes pri útoku izraelských vzdušných síl na husto osídlenú oblasť neďaleko mesta Chán Júnis ležiaceho v pásme Gazy. Ide o dosiaľ najvyšší počet životov, ktoré si vyžiadal samostatný útok od začiatku ofenzívy izraelskej armády proti hnutiu Hamas, informovala agentúra Reuters.

Zdroj: SITA
Pri nočnom nálete došlo k zbombardovaniu troch až štyroch domov, pričom obete zastihla smrť v spánku. Zranenia utrpelo ďalších 16 osôb, potvrdili zdravotnícke zdroje. Dnešným útokom sa bilancia zabitých Palestínčanov zvýšila od utorka na 60, pričom väčšinu z nich tvoria civilisti. V ten deň začal židovský štát ofenzívu zameranú na zamedzenie raketovej paľby z pásma Gazy.

Izrael tvrdí, že palestínski militanti vystrelili na jeho územie viac než 200 rakiet, ktoré dopadli hlboko do vnútrozemia krajiny. Hoci nespôsobili žiadne zranenia obyvateľstva, paralyzovali tamojší obchodný ruch, a to najmä v južných oblastiach Izraela. Útok prišiel krátko po tom, ako tamojšie médiá priniesli správu o vystrelení 30 palestínskych rakiet na juhoizraelské mestá.

GAZA, TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.