Záhada zmrzačených koní pokračuje. Na francúzskych farmách ich tam ktosi zabil už 20

Niektorým zvieratám odrezali uši, iným vyrezali kosti či genitálie.

Záhada zmrzačených koní pokračuje. Francúzske farmy prehľadávajú policajti, ktorí sa snažia vypátrať páchateľov. Od leta niekto zabil 20 koní a poranil ďalšie desiatky.

Chovatelia sú bezradní. Už niekoľko týždňov sú v neustálej pohotovosti a strachu. Aby svoje kone ochránili, museli pristúpiť k ráznym opatreniam.

Po francúzskych farmách totiž chodí neznámy útočník, ktorí kone zabíja alebo mrzačí. Páchateľov by dokonca mohlo byť aj viac. Najčastejšie útočia nožom a rezy sú vždy chirurgicky dokonalé.

Niektorým zvieratám odrezali uši, iným vyrezali kosti či genitálie. Farmy preto začali prehľadávať policajti.

Okrem toho si policajti zapisujú podozrivé „ešpézetky" a preventívne hliadkujú v okolí fariem. Chovateľom tiež odporučili nainštalovať si v areáloch kamery. Tí dúfajú, že záhada sa čoskoro vyrieši.

Polícia v súvislosti so záhadou začala už 150 vyšetrovaní. Motív zostáva neznámy. Skloňuje sa satanistický rituál či dokonca šialená internetová výzva.

Polícia sa domnieva, že s útokmi začal jeden páchateľ a ďalší sa k nemu pridali, keďže mŕtve či zmrzačené kone sa objavujú v regiónoch po celej krajine.

Viac v reportáži Barbary Dudekovej.PARÍŽ/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Kone

Dôležité udalosti